خانه / QIP / راه‌اندازی کانال تلگرامی PCPA، NSA و QSB+

راه‌اندازی کانال تلگرامی PCPA، NSA و QSB+

دوستان گرامی و همراهان ارجمند

هنگامی که این وب‌سایت با هدف رسیدگی به پرسش‌های پُرتکرار، هم‌فکری و تعامل در رابطه با ایزو 9001 ویرایش 2015 ایجاد شد؛ تا حدّ امکان ابهامات اولیّه در رابطه با آخرین ویرایش این استاندارد بین‌المللی را فراهم ساخت.

با انتشار اوّلین ویرایش IATF 16949 امّا سئوالات بسیار دیگری با محتوای متفاوت طرح شد که موجب تغییر مسیر نوشته‌ها به سوی این استاندارد بین‌المللی گردید. هم‌اکنون بسیار از سازمان‌ها با اتکا بر دانش سازمانی‌شان، رفع ابهامات از طریق نوشته‌های ارائه شده در وب‌سایت و در مواردی همراهی با تیم‌های مشاوره در مسیر انتقال به IATF 16949 هستند.

پس از آن و هم‌زمان با آغاز ممیزی‌های طرح خودکفایی شرکت‌های ساپکو و سازه گستر سایپا به نمایندگی از شرکت‌های پژو و سیتروئن؛ و به قصد همراهی با کارشناسان مسئول ممیزی‌های NSA، PCPA و در نهایت QSB+ تمامی مراجع QIP ترجمه و در اختیار ایشان قرار داده شد.

مسئله‌ای که در این رابطه پیش‌آمد؛ سئوالات همکاران در فضای Telegram و لزوم پاسخ‌های کوتاه به ایشان بود که برای ارائه در قالب محتوای یک نوشته در وب‌سایت مناسب نبود.

نهایتاً تصمیم گرفتیم موضوعات مربوط به QIP در چارچوب NSA، PCPA و QSB+ در فضای تلگرام ادامه دهیم تا امکان بازگشت به مباحث اصلی وب‌سایت فراهم آید. بنابراین از شما همراه گرامی که به منظور الزامات پژو و سیتروئن همراه ما هستید دعوت می‌نماییم مباحث این مجموعه را پس ازاین ضمن عضویّت در گروه تلگرامی از طریق پیوند کانال زیر پیگیری فرمایید:

https://t.me/QIPV3
https://t.me/joinchat/AAAAAEYJuNnkGjtbqBXRpQ

در خاتمه هم‌چنان از تمامی مخاطبین گرامی دعوت می‌شوند هم‌چنان به وب‌سایت مراجعه نمایند و ما در جریان نظرات ارزشمند خود قرار دهند.

با تجدید احترام
سیّد مجتبی موسوی

متن بیانیّه کانال تلگرامی

آیا شما در مسیر توسعه‌ی الزامات QIP هستید، تا در ممیزی‌های NSA، PCPA و QSB+ پذیرفته شوید؟
اگر چنین است: ما هزاران صفحه‌ مواد آموزشی، منابع پیاده‌سازی، چک لیست‌های ممیزی و دستورالعمل‌های تدوین اقدامات را جستجو نموده‌ایم تا نکات کلیدی QIP را با شما به‌ اشتراک بگذاریم.
آیا شما قصد دارید با تعمیق در مفاهیمی مانند SW (کار استاندارد)، LPA (ممیزی چندلایه‌ی فرآیند)، FR (رهبری روزانه در قالب جلسات واکنش سریع)، استاندارد IATF 16949 را به ابزاری کارآمدتر برای کسب‌و کارتان تبدیل نمایید؟
اگر چنین است: نکات کلیدی QIP رهنمون شماست، تا دست‌یار شما برای طرح‌ریزی و توسعه‌ی الزامات IATF 16949 باشد.

هدف ما از این کانال تلگرامی چیست؟
ما در ابتدا قصد داریم به پرسش‌های پُرتکرار شما با محتوای نکات کلیدی پاسخ دهیم، و در این مسیر از شما انتظار داریم که ما از تجربیّات، دانش و نوشته‌های اختصاصی ارزشمندتان بهره‌مند سازید، تا ما آنها را با نام و مشخصّات خودتان با اعضاء گروه به اشتراک بگذاریم، تا زمینه‌ی توسعه‌ی الزامات QIP تسهیل شود.
ممکن است ما در پاره‌ای موارد هم‌عقیده نباشیم، در چنین شرایطی ما شما را به مطالعه‌ی متن اصلی الزامات، معیارها و مواد آموزشی فرامی‌خوانیم؛ و در نهایت مسئولیّت استنتاج نهایی را به خود شما واگذار می‌نماییم.

هم‌چنین از شما انتظار داریم بیانیه‌ی پیش‌گیری از انتشار غیراخلاقی گروه را به شرح زیر رعایت فرمایید:
مطالب ارائه‌شده بخشی حاصل تلاش بیش از یک‌سال این‌جانب سیّد مجتبی موسوی می‌باشد (مگر این‌که با مشخصّات دیگری ارائه شده باشد)؛ و در بسیاری مواد در وب‌سایت https://90012015.ir یا کانال تلگرامی t.me/QIPV3 ارائه شده است. انتشار این مراجع یا مطالب صرفاً به شکل رایگان و بدون هیچ‌گونه تغییر یا حذف هر یک از بخش‌های محتوا، از جمله نام پدیدآورنده و پیوندهای وب‌سایت یا کانال تلگرامی مرجع پیش‌گفته، بلامانع و موجب افتخار است.
هر نوع انتشار با هر شکل دیگر یا فروش این مراجع یا مطالب، و هم‌چنین استفاده از آنها در خارج از ایران عملی غیراخلاقی بوده و مورد رضایت مدیر وب‌سایت یا کانال تلگرامی نمی‌باشد. 

با امید تحقّق اهداف و خدمتی ارزش‌افزا برای همکاران گرانقدر
و با تجدید احترام
سیّد مجتبی موسوی

درباره‌ی سید مجتبی موسوی

دانش‌آموخته‌ی مهندسی صنایع با گرایش تولید صنعتی، با بیش از ۱۶ سال تجربه در زمینه‌ی سیستم‌های مدیریت کیفیت، لجستیک، تحقیق‌وتوسعه، فنآوری اطلاعات و مالی. در سال‌های آغازین با چند شرکت به‌عنوان مدیر تضمین کیفیت و نماینده‌ی مدیریت همکاری نموده‌ام و بیش از هفت سال است که به عنوان متولی سیستم‌های مدیریت کیفیت با شرکت‌های مختلف در صنایع ریلی، صنایع خودرو، صنایع خانگی، الکترونیک، سازه‌های بتنی و سایر صنایع همکاری داشته‌ام. عمده‌ی فعالیت‌های من در زمینه‌های مدیریت، مشاوره، تدریس و ممیزی سیستم‌های مدیریت شامل حوزه‌های مختلف سیستم‌های مدیریت، ایمنی‌وبهداشت شغلی و محیط‌زیستی؛ و همچنین نظامنامه‌های SPC، APQP، PPAP، FMEA و MSA و سایر ابزار مهندسی کیفیت و نرم‌افزارهای مربوطه بوده و همواره در جستجوی به‌روزآوری دانش و کسب تجربیات جدید هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *